Гана разкова Египет и вече мисли за Световното в Бразилия

Публикувано в: Футбол Свят
21:08, 15 окт 2013, Автор: , Преглеждания:45

Гана смачка ЕгипетОтборът на Гана си осигури на практика класирането за Мондиал 2014 в Бразилия, след като смачка с 6-1 като домакин тима на Египет в един от финалните плейофи в зона „Африка“.

„Черните звезди“ поведоха още в четвъртата минута с гол на Асамоа Гиан. В средата на първото полувреме Гомаа си вкара автогол и резултатът в полза на домакините бе удвоен, но малко преди края на първата част Або Трика намали пасива на „фараоните“ с гол от дузпа. В 44-ата минута Варис върна преднината на Гана с точен изстрел.

След почивката момчетата на Джеймс Апия смачкаха съперника си, наказвайки го с още три попадения. Гиан се разписа в 54-ата минута за 4-1, а Мунтари бе точен от дузпа за 5-1 в 73-ата. Секунди преди края на двубоя Ацу оформи разгромното 6-1.