Германия и Швеция отново си вкараха осем гола

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
00:08, 16 окт 2013, Автор: , Преглеждания:67

Германия

Отборът на Германия надигра с 5-3 като гост тима на Швеция в дербито на група C на световните квалификации за Мондиал 2014. Интересното е, че първият мач между двата състава също завърши 4-4, след като „тре крунур“ навакса пасив от четири попадения.

Срещата, която бе с протоколен характер, започна прекрасно за скандинавците, които успяха да поведат с 2-0 след голове на Хисен в шестата и Качаниклич в 42-ата минута. В края на първото полувреме Йозил успя да намали пасива на Бундестима, който за 20 минути след почивката доведе нещата до 4-2 в своя полза. Гьоце изравни в 52-ата след асистенция на Йозил, а Шюрле добави още две попадения. В 69-ата Хисен скъси изоставането на домакините, но седем по-късно Шюрле сложи точка на спора, оформяйки своя хеттрик.

В другите две срещи от групата изненади нямаше. Австрия се наложи с 3-0 при визитата си на Фарьорските острови, докато Ейре се наложи с 3-1 като домакин на Казахстан.

В крайното класиране тимът на Германия е на първо място с 28 точки, следван от Швеция с 20, Австрия със 17, Ейре с 14, Казахстан с пет и Фарьорите с един пункт.