Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
23:24, 16 окт 2013, Автор: , Преглеждания:79
Девин Уайт

снимка: lap.bg

Отборът на Лукойл-Академик загуби първия си мач от група Е на Еврокъп, след като отстъпи със 76-84 като гост на Апоел Мигдал Йерусалим.

Гостите започнаха мача колебливо и това позволи на Апоел да поведе с 12-4 в първите минути на мача. На моменти през първата част разликата стана двуцифрена, но след 5 поредни точки на „студентите” в края й те се приближиха на 6 точки от израелците при 15-21. След силна серия на Лукойл в началото на втората част разликата бе стопена, а при 27-26 българският тим за първи път в срещата поведе. Равностойната игра със смени на водачеството се запази до почивката, а тогава „студентите” водеха с 39-36.

След равенство при 48-48 в средата на третия период Апоел записа серия от 6-0 и се откъсна напред, като успя да запази разликата до края му за резултат 61-55. След много силно начало на решителната част с две тройки и кош и фаул Лукойл Академик отново бе напред в резултата при 64-63. В средата на периода резултатът беше 70-69, но домакините вкараха 9 поредни точки за 78-70. При 53 секунди до края разликата бе намалена на 4 точки, но домакините успяха да задържат преднината си и взеха победата.

За Лукойл Академик 17 точки и 4 борби записа Филип Виденов, 16 добави Дейвин Уайт, а с 10 завърши Александър Янев. За Апоел Арцьом Парахоуски регистрира 21 точки и 8 борби, а по 14 нанизаха Деруин Китчън и Йотам Халперин.

В следващия си мач Лукойл Академик посреща руския Химки.

Източник: bgbasket.com