Стойчо Ненчев и Данаил Милушев с по 13 точки във Франция

01:49, 16 окт 2013, Автор: , Преглеждания:244

Стойко НенчевТимът на Сен Назер постигна втора поредна победа във френската Лига А, след като се наложи с 3-2 (23-25; 24-26; 25-21; 25-23; 15-12) гейма като гост на Нант в мач от третия кръг.

Българският център Стойко Ненчев изигра силен двубой за победителите, след като приключи с 13 точки – осем в атака при ефективност от 67%, четири блокади и един ас.

Леви Алвес Кабрал бе най-резултатен за гостите с 20 точки, а 19 заби Мърфи Трой. За домакините испанският национал Ибан Перес се отличи с 26 пункта, а бившият играч на Тренто Стефан Хъртиянски приключи с 23.

Отборът на Тулуза инкасира второ поражение, след като отстъпи с 0-3 (22-25; 20-25; 22-25) части при визитата си на шампиона Тур.

Българският диагонал Данаил Милушев бе най-добър реализатор за гостите с 13 точки – 12 в нападение при успеваемост от 40% и един блок. За домакините Камил Баранек приключи с 16 пункта.

След третия кръг Сен Назер е осми в класирането с четири точки, докато Тулуза е на 11-а позиция с два пункта. В следващия кръг Ненчев и компания приемат Сет, а Милушев и съотборниците му ще са домакини на Монпелие.