Публикувано в: Футбол Свят
01:00, 16 окт 2013, Автор: , Преглеждания:48
Белгия и Уелс не се победиха

снимка: АП

Отборът на Белгия завърши квалификационната си кампания в група А с изненадващо реми, след като завърши 1-1 при домакинството си на Уелс.

„Червените дяволи“ откриха резултата в 64-ата минута с попадение на халфа на Челси Кевин Де Брюин. „Драконите“ се добраха до едната точка малко преди края на мача. В 88-ата минута намиращият се в страхотна форма Аарън Рамзи се възползва от пас на Крейг Белъми, разписвайки се за 1-1.

Отборът на Шотландия записа престижна победа, надделявайки с 2-0 над тима на Хърватия, който ще играе бараж за класиране на Мондиал 2014. Роб Снодграс даде аванс на домакините в 28-ата минута, а Стивън Нейсмит реши всичко с второ попадение в 73-ата.

В последния мач от групата Сърбия смачка Македония с 5-1. Ристовски си вкара автогол в 16-ата минута, а Баста и Коларов направиха разликата класическа до почивката. Тадич и Шчепович доведоха нещата до 5-0, а Яхович реализира почетното попадение за гостите в 83-ата минута.

В крайното класиране Белгия е на първо място с актив от 26 точки, следвана от Хърватия със 17, Сърбия с 14, Шотландия с 11, Уелс с 10 и Македония със 7.