Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
21:20, 17 окт 2013, Автор: , Преглеждания:77
Крайова - Левски

снимка: BGbasket.com

Отборът на Левски започна с поражение новия сезон в ЕВРОХОЛД Балканска лига. В мач от първия кръг на турнира „сините“ гостуваха на румънския Крайова и отстъпиха с резултат 71-73, съобщава BGbasket.com.

Двубоят тръгна отлично за домакините, които вкараха първите 7 точки. Венци Петков спря тяхната серия с тройка, като това бе първата му от общо 3 за частта. Левскарите се държаха близо в резултата, но така и не успяха да изравнят, а след като домакините вкараха последните 4 точки за първите десет минути, след края им имаха аванс от 8.

Малко след началото на втората четвърт Левски свали на 5 пасива си, но със серия от 6-0 домакините поведоха с 11 точки. Те поддържаха разликата в следващите минути, като тя достигна и 13 точки. За щастие в края на полувремето българите свалиха до 8 и така дойде и неговият край.

След почивката домакините контролираха дълго време резултата, но след отлична серия от 11-0 „сините“ се доближиха само на 2 точки пасив при оставащи 01.51 минути до края. Последваха пропуски и за двата тима, а 46 секунди преди края Христо Захариев изравни, което направи и серията 13 поредни точки.

След това Раде Джамбич отбеляза два наказателни удара за домакините и ги изведе напред, но Митко Ангелов повтори упражнението и отново изравни. Последва пробив на Джамбич, който успя да отбележи и за Левски останаха 6.6 секунди. След това Джумейн Джоунс получи топката от аута, но стрелбата му от тройката не бе успешна и така „сините“ загубиха.

Христо Захариев бе най-резултатен за българския отбор със 17 точки, а Лайънъл Чалмърс дебютира с 13.

За домакините героят Раде Джамбич завърши с 16 точки, а ветеранът Богдан Попеску имаше 14.