Григор Димитров на полуфинал в Стокхолм!

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
22:36, 18 окт 2013, Автор: , Преглеждания:202

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Стокхолм, който е с награден фонд от 600,565 евро, след като успя да надиграе Кени дьо Шапе с 6-4; 6-2 в среща от четвъртфиналите.

Първата ни ракета започна отлично мача, след като в петия гейм се възползва от първия си шанс за пробив, за да поведе с 3-2. След това хасковлията затвърди брейка си и до края на сета запази преднината си – 6-4.

След оспорвана битка в третия гейм, Димитров отново успя да се добере до пробив и да дръпне с 3-1 след развиване на брейка. В петия гейм французинът съумя да спаси три точки за нов пробив и да намали резултата на 2-3. В седмия гейм българинът все пак взе още веднъж сервиса на съперника си, а след това приключи мача при втория си мачбол след 6-2.

След този успех Гришо заработи 27,300 евро от наградния фонд и 90 точки за ранглистата, а в опит да се класира за своя втори финал в АТР ще се изправи срещу шестия поставен Беноа Пер, който днес отстрани Милош Раонич след успех със 7-6(3) 6-3.

В другия полуфинал ще спорят Давид Ферер и Ернестс Гулбис. Испанецът победи без игра своя сънародник Фернандо Вердаско, докато латвиецът се наложи със 7-5; 4-6; 6-3 над Йежи Янович.