Реал Мадрид се справи лесно с Малага

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
19:30, 19 окт 2013, Автор: , Преглеждания:120

Реал МадридОтборът на Реал Мадрид записа втора поредна победа в Примера дивисион, след като надделя с 2-0 над Малага на „Сантяго Бернабеу“ в първата среща от деветия кръг.

Гостите успяха да задържат нулевото равенство през първото полувреме, но допуснаха голове в първата и последната минута на втората част. В 46-ата Анхел ди Мария потърси центрира от десния фланг към Кристиано Роналдо. Португалецът не успя да достигне до кълбото, което изненада вратаря Кабайеро и топката се оплете в мрежата на андалусийците.

В последната минута „белият балет“ получи доста смешна дузпа, след като Гарет Бейл бе минимално задържан и то извън пеналта, но уелсецът се просна в наказателното поле и реферът Мигел Айса посочи бялата точка. Роналдо не сбърка наказателния удар и с мощно изпълнение оформи крайното 2-0.

След този успех Реал вече има 22 точки и остава на трето място в подреждането, докато Малага е десети с девет пункта.