Страхотен Григор Димитров на втори финал в АТП след обрат срещу французин!

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
20:15, 19 окт 2013, Автор: , Преглеждания:199

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за финала на турнира в Стокхолм (Швеция), който е с награден фонд от 600,565 евро, след като записа победа с 4-6; 6-2; 6-2 над шестия поставен Беноа Пер. По този начин Гришо ще запише втори финал в кариерата си в Мъжкия тур след този в Бризбейн в началото на годината, загубен от Анди Мъри.

Срещата днес започна лошо за българина, който загуби първото си подаване и французинът дръпна с 2-0, след като затвърди пробива си. В петия гейм хасковлията можеше да бъде пробит за втори път, но този път се измъкна от ситуацията и намали резултата на 2-3. До края Пер бе непоколебим при сервисите си и спечели сета с 6-4.

В началото на втората част Димитров отрази нов брейкбол на съперника си, а в четвъртия гейм съумя да осъществи първия си пробив в мача, повеждайки с 3-1. При своето подаване Гришо не сбърка и увеличи преднината си до 4-1. В осмия гейм първата ни ракета сложи точка на спора в сета, записвайки още един пробив за 6-2.

Решителната трета част бе равностойна до 2-2, след което българинът достигна до две точки за пробив в шестия гейм. Пер отрази първия брейкбол, но при втория Гришо бе безпощаден и дръпна с 4-2. Хасковлията затвърди с лекота брейка си и си осигури аванс от 5-2, а след това приключи мача при сервис на Пер – 6-2 и втори финал за Гришо в Мъжкия тур.

След този успех Димитров осигури 50,400 евро от наградния фонд и 150 точки за световната ранглиста, а в опит да спечели първата си титла на АТР турнири ще се изправи срещу Давид Ферер, който по-рано днес се класира за финала след победа 3-6 6-4 6-1 над Ернест Гулбис.