Тотнъм спечели на „Вила Парк“, Тонев с десетина минути

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Футбол Свят
20:22, 20 окт 2013, Автор: , Преглеждания:56

Солдадо

Отборът на Тотнъм се върна към пътя на победите, след като в единствения неделен мач от осмия кръг на Премиършип се наложи с 2-0 при визитата си на Астън Вила.

За домакините българският национал Александър Тонев се появи в игра в 79-ата минута, заменяйки Габриел Агбонлахор.

„Шпорите“ откриха резултата с известна доза шанс. В 31-ата минута новата звезда на тима Андрос Таунсенд центрира отдясно и топката влезе във вратата на Брад Гузан, без да бъде докосната от никого.

В средата на второто полувреме Люис Холтби подаде към Паулиньо, а бразилският халф изведе Роберто Солдадо, който от десетина метра не пропусна да се разпише за 2-0.

След тази победа Тотнъм е на пето място в класирането с 16 точки, докато Вила се смъкна на 13-а позиция с десет пункта.