Доби Рабаджиева с успешен дебют за Галатасарай

02:44, 21 окт 2013, Автор: , Преглеждания:220

Галатасарай

Отборът на Галатасарай стартира с победа новия сезон в турското волейболно първенство, след като се наложи с 3-1 (25-18; 23-25; 25-22; 25-16) при визитата си на Йешилюрт в среща от първия кръг.

Звездата на България Добриана Рабаджиева записа добър дебют, след като се отчете с 13 точки – 12 в нападение при успеваемост от 36% и една блокада. Доби приключи със 71% добро и 57% перфектно посрещане. Най-резултатна за „Джим Бом“ с 20 пункта бе Нериман Йозсой.

Халкбанк записа поражение с 1-3 (23-25; 21-25; 25-21; 18-25) гейма при визитата си на Илбанк. Българската националка Десислава Николова игра като титуляр за гостенките и завърши втора по резултатност за своя отбор с 11 точки в атака при ефективност от 42%. Деси се отличи с 62% добро и 38% перфектно посрещане.

Бешикташ падна очаквано с 0-3 (19-25; 18-25; 18-25) части при домакинството си на гранда Еджзаджъбашъ. Габриела Коева игра цял мач за „черните орли“ и приключи с четири точки в нападение при успеваемост от 57%.

Селекционерът на женския ни национален отбор Марчело Абонданца стартира с победа, след като неговите момичета от Фенербахче смазаха с 3-0 (25-10; 25-9; 25-16) гейма като гости тима на Ерели. Фернанда Гарай завърши с 19 точки за гранда от Истанбул, а още 16 добави чехкинята Анета Хавличкова.