Еми Николова и Христина Русева стартираха с победи в Серия А1

02:19, 21 окт 2013, Автор: , Преглеждания:54

Емилия Николова

Отборът на Конеляно стартира с категорична победа новия сезон в Серия А1, след като разби с 3:1 (25:9, 22:25, 25:10, 25:12) гейма тима на Фрозиноне в мач от първия кръг.

Емилия Николова бе най-резултатна за победителките, след като реализира 17 точки в нападение при ефективност от 52%. С 16 пункта за „Черните пантери“ се отличи Валентина Фиорин. За тима на гостите Вероника Анджелони приключи с 12 точки.

Христина Русева дебютира с трудна победа за Модена след успех с 3:2 (25:19, 23:25, 20:25, 30:28, 15:10) гейма като гост на Орнавасо.

Центърът на националния ни отбор изигра цял мач и реализира 13 точки – осем в атака при ефективност от 80%, един ас и четири блокади. Най-резултатна за победителките стана звездата Франческа Пичинини, която заби 21 пункта.

След седмица Конеляно ще гостува на новака Новара, докато Модена ще почива.