Азаренка подчини Ерани след двучасова битка в Истанбул

Публикувано в: WTA, Тенис
19:39, 22 окт 2013, Автор: , Преглеждания:45

Виктория Азаренка

Виктория Азаренка започна с победа в „Бялата група“ на Шампионата на WTA в Истанбул, след като в първия ден на надпреварата надигра Сара Ерани със 7-6(4); 6-2 след два часа и 15 минути игра.

Срещата започна с три поредни пробива, а първата тенисистка, която взе подаването си бе италианката, която дръпна с 3-1. В седмия гейм Ерани още веднъж спечели сервиса на съперничката си и поведе с 5-2. Вика, обаче, не се предаде и набързо върна двата брейка, за да изравни за 5-5. Стигна се до тайбрек, в който белорускинята взе своето след успех със 7-4 точки.

В началото на втората част Азаренка успя първа да пробие, но италианката веднага направи ребрейк и изравни за 2-2. В петия гейм се стигна до нов пробив в актива на втората поставена, след което тя затвърди много трудно брейка си, за да поведе с 4-2. До края Ерани нямаше сили за нещо повече и загуби и следващите два гейма, а с това и мача след 2-6 във втория сет.

В следващия двубой на корта ще излязат Серина Уилямс и Анжелик Кербер, а след тях е двубоят Петра Квитова – Агнешка Радванска.