Борусия нашамари Арсенал насред Лондон

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Футбол Свят
23:56, 22 окт 2013, Автор: , Преглеждания:65

Борусия Дортмунд победи Арсенал като гост

Отборът на Борусия Дортмунд спечели голямото дерби в група Ф на Шампионската лига, след като се наложи с 2-1 при визитата си на Арсенал на „Емирейтс“ в мач от третия кръг.

Гостите откриха резултата в 16-ата минута след груба грешка на Аарън Рамзи. Уелсецът загуби топката около дъгата на пеналта след шпагат на Марко Ройс, след което Роберт Левандовски подаде вдясно към Хенрик Мхитарян, а арменецът реализира технично за 1-0.

В 37-ата Томаш Росицки шутира от границата на наказателното поле, но Матс Хумелс изби пред голлинията. Четири минути преди почивката „топчиите“ успяха да изравнят след грешка на Роман Вайденфелер. Бакари Саня центрира от дясното крило, а вратарят на германците не се разбра с Невен Суботич, което позволи на Оливие Жиру да отбележи на празна врата от три метра.

В средата на второто полувреме резервата Санти Касорла стреля на скорост от границата на наказателното поле, но нацели напречната греда на гостите. Момчетата на Юрген Клоп успяха да върнат предимството си в 82-ата минута след чудесна атака. Топката бе подадена вдясно към Кевин Гроскройц, който центрира страхотно за непокрития Роберт Левандовски, а полякът с изстрел от въздуха наказа своя сънародник Войчех Шчесни – 2-1.

След този успех Борусия вече има шест точки и излезе на първо място в подреждането, докато Арсенал е втори със същия актив.