На Ли нанесе втора загуба на Сара Ерани в Истанбул

Публикувано в: WTA, Тенис
19:16, 23 окт 2013, Автор: , Преглеждания:115

На ЛиНа Ли започна с победа участието си на Шампионата на WTA в Истанбул, след като в първия мач от втория ден се наложи с 6-3; 7-6(5) над Сара Ерани в мач от „Бялата група“.

Китайката успя да направи пробив в шестия гейм и взе първата част с лекота след 6-3. Във втория сет италианката първа направи брейк и поведе с 3-1, но малко след това загуби подаването.

Двете си размениха по още един пробив, след което Ли се добра до трети брейк и сервираше за победата при 6-5. В този момент Ерани спечели сервиса на съперниката си и доведе нещата до 6-6. В тайбрека азиатката показа по-здрави нерви и след успех със 7-5 точки спечели мача след час и 46 минути.

За Ли това е първи успех в Истанбул, докато Ерани вече има две поражения, след като вчера отстъпи пред Виктория Азаренка.

След минути белорускинята ще спори с Йелена Янкович, а последният сблъсък е между Серина Уилямс и Агнешка Радванска.