ПСЖ смаза Андерлехт, Ибрахимович с уникални попадения

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:55, 23 окт 2013, Автор: , Преглеждания:82

Златан Ибрахимович

Отборът на ПСЖ записа трета поредна победа в група С на Шампионската лига, след като смачка с 5-0 като гост тима на Андерлехт на „Констант Ванден Сток“.

През първото полувреме Златан Ибрахимович изнесе истинско шоу, отчитайки се с хеттрик. В 17-ата минута шведът се разписа от два метра на празна врата след отлична асистенция на Грегъри Ван дер Вийл. Пет по-късно отново холандският бек подаде прекрасно по земя към Ибра, който с много техничен изстрел пета доведе нещата до 2-0. В 36-ата Златан вкара феноменално попадение с мощна тупалка от 25 метра, правейки безпомощен Камински за трети път.

Шест минути след почивката Блес Матуйди открадна топката от защитник на домакините и подаде към Единсон Кавани, а уругваецът с лекота реализира за 4-0. В 62-ата падна последното попадение за ПСЖ, а автор на гола бе Ибрахимович, който се разписа с хубав диагонален шут след асистенция на Тиаго Мота.

В другата среща от групата Бенфика и Олимпиакос завършиха наравно 1-1 на „Луш“. Гостите откриха резултата в 29-ата минута, след като Константинос Митроглу даде страхотен пас с пета към Алехандро Домингес, който се освободи от защитник на портигалецът и с мощен изстрел вкара за 1-0. Седем минути преди края на мача „орлите“ стигнаха до точката, след като Луйзао свали топката с глава при центриране от корнер и Оскар Кардосо се разписа с удар от два метра.

След тези мачове ПСЖ е начело в класирането с пълен актив от девет точки. Олимпиакос и Бенфика имат по четири, а Андерлехт е на дъното с нула пункта.