Реал Мадрид се справи с 10 от Юве, Галатасарай разкова Копенхаген

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:39, 23 окт 2013, Автор: , Преглеждания:179

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид спечели голямото дерби на група Б на Шампионската лига, след като надигра с 2-1 италианския първенец Ювентус на „Сантяго Бернабеу“. По този начин „кралският клуб“ постигна трети пореден успех в надпреварата.

Гостите започнаха мача със страховит шут на Клаудио Маркизио във втората минута, но Икер Касияс показа класа и изби в корнер. Само 120 секунди след това Анхел ди Мария даде магически пас към Кристиано Роналдо, който финтира Буфон и от малък ъгъл реализира за 1-0.

В средата на първата част страхотна атака на „старата госпожа“ завърши с центриране към Пол Погба, който стреля с глава, Касияс изби, но Фернандо Йоренте направи добавка от пет метра и отбеляза за 1-1. В 28-ата минута „белият балет“ получи дузпа за задържане на Джорджо Киелини срещу Серхио Рамос, а Роналдо бе сбърка от бялата точка, възстановявайки преднината на Реал. Малко след това Карлос Тевес пробва далечен шут, но стражът на домакините внимаваше и спаси. В 41-ата Роналдо бе намерен от Карим Бензема около границата на пеналта и стреля силно по земя, но встрани от вратата.

Малко след почивката Мануел Грефе показа малко пресилен червен картон на Киелини, който удари много леко в лицето откъсващия се Кристиано Роналдо. В 60-ата минута ди Мария копна технично топката към Арбелоа по дясното крило, а защитникът подаде от аутлинията към Бензема, но французинът направи феноменален пропуск, стреляйки в аут от един метър. До края на мача „кралският клуб“ очевидно пестеше сили за предстоящото „Ел Класико“ срещу Барселона, но въпреки това задържа преднината си.

В другия мач от групата Галатасарай разби Копенхаген с 3-1 на „Тюрк Телеком Арена“. И трите попадения за домакините паднаха през първото полувреме. Фелипе Мело откри резултата в 10-ата минута, засичайки с глава центриране на Дани Нунко от десния фланг. В 38-ата Емануел Ебуе даде прекрасен пас вляво към Уесли Снайдер, а холандецът се разписа с техничен изстрел по земя. В добавеното време Ебуе проби чудесно по дясното крило и центрира към Дидие Дрогба, който от десет метра не пропусна да отбележи. Малко преди края на срещата Клаудемир реализира почетното попадение за датския шампион.

След третия кръг Реал е начело в класирането с пълен актив от девет точки, Галатасарай е на второ място с четири, Юве има два пункта, а Копенхаген е на дъното с една точка.