Селтик с първа победа в Шампионската лига

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
00:21, 23 окт 2013, Автор: , Преглеждания:48

СелтикОтборът на Селтик постигна първи успех в група H на Шампионската лига, след като се наложи с 2-1 при домакинството си на Аякс.

Гостите можеха да поведат след половин час игра, но ударът на Кристиан Поулсен нацели страничната греда. В 42-ата минута Денсвил извърши нарушение срещу Стоукс в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Форест бе точен от бялата точка и даде преднина на шотландците.

Девет минути след почивката Берам Каял удвои аванса на „детелините“, след като стреля от дистанция, но топката рикошира в Денсвил и излъга вратаря Силесен – 2-0. В 88-ата Битон получи директен червен картон за грубо нарушение и домакините доиграха мача с 10 души. В добавеното време датският нападател Ласен Шьоне намали пасива на холандците с прекрасен изстрел от 20 метра.

След тази победа Селтик вече има три точки и се изкачи на трето място в класирането, а Аякс е на дъното с един пункт.