Ники Пенчев и Ресовия с поражение в Полша

20:10, 26 окт 2013, Автор: , Преглеждания:40

00454389-1Шампионът на Полша Асеко Ресовия, където играе националът Николай Пенчев, допусна загуба в третия кръг в местната Плюс Лига.

Шампионите отстъпиха като гости на Ястжебски Венгел с 1:3 (28:30, 19:25, 25:23, 22:25) гейма в среща, играна днес.

Ники Пенчев влезе като резерва на мястото на капитана Олег Ахрем във втория гейм и помогна на съотборниците си да спечелят третата част с 25:23. В крайна сметка обаче добрата игра на българския национал не е оказа достатъчна и гостите загубиха.

Посрещачът се отчете с девет точки – седем в атака при 54% ефективност, един ас и една блокада. Той записа и 63% позитивно и 32% перфектно посрещане.

Най-резултатен за Ресовия стана Давид Конарски, който се отличи с 21 точки, а за победителите от Ястжебски най-полезен бе Михал Ласко с 19 пункта.