Публикувано в: Русия, Футбол Свят
22:50, 26 окт 2013, Автор: , Преглеждания:37
Зенит

снимка: fc-zenit.ru

Отборът на Зенит продължава уверения си път към титлата в Русия, след като записа осма поредна победа в Премиерлигата. В мач от 14-ия кръг момчетата на Лучано Спалети се наложиха с 2-1 при визитата си на слабака Урал.

Малко преди почивката Спартак Гогниев се възползва от груба грешка в отбраната на гостите, напредна добре и останал очи в очи с вратаря прати топката в близкия ъгъл на вратата за 1:0. Осем минути след началото на второто полувреме Андрей Аршавин прати дълъг пас в наказателното поле, където Хълк свали с глава за Роман Широков, който финтира защитник и прати топката в мрежата за 1:1. В 79-ата отново Широков бе в прегръдките на своите съотборници, вкарвайки с глава след центриране на Шатов.

Спартак Москва спечели един от най-интересните мачове на уикенда, надделявайки с 2-0 над Ростов пред 15 хиляди зрители на стадион „Локомотив“. Домакините стигнаха до успеха с попадения на Юра Мовсисян в 15-ата минута от дузпа и Тино Коста в 76-ата.

След тези мачове Зенит е лидер 35 точки, а Спартак е на втора позиция с 30. Ростов е девети с 16 пункта, докато Урал е на предпоследното 15-о място с осем точки.