„Светците“ с категоричен успех над Бербатов и Фулъм

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
21:40, 26 окт 2013, Автор: , Преглеждания:50

Рики ЛамбъртОтборът на Саутхемптън продължава с отличното си представяне през този сезон, след като надигра Фулъм с 2-0 на ‘Сейнт Мерис“ в последната съботна среща от деветия кръг на Премиършип. За лондончани цял мач изигра българският нападател Димитър Бербатов.

„Светците“ решиха всичко до почивката, вкарвайки две попадения в мрежата на Маартен Стекеленбург. В 20-ата минута Рики Ламбърт откри резултата след изстрел с глава при изпълнение на корнер. Малко преди края на първото полувреме Адам Лалана центрира отляво към далечната греда, където Ламбърт свали топката към Джей Родригес, който отблизо вкара с глава за 2:0.

След този успех момчетата на Маурисио Почетино вече имат 18 точки и се изкачиха на трето място в класирането, докато „котиджърс“ се намират на 13-а позиция с десет пункта.