Рома продължава без грешка, Милан падна и в Парма

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
18:08, 27 окт 2013, Автор: , Преглеждания:68

Майкъл Брадли

Отборът на Рома продължава с феноменалния си рейд в италианската Серия А, след като днес постигна девета поредна победа.

Момчетата на Руди Гарсия надделяха доста трудно с минималното 1-0 при визитата си на Удинезе на „Стадио Фриули“. В герой за „вълците“ се превърна Майкъл Брадли. Американският халф успя да реализира единственото попадение в срещата, след като се разписа с далечен изстрел в 82-ата минута. С този успех „джалоросите“ увеличиха актива си на 27 точки и продължават да бъдат убедително на върха на класирането в „калчото“.

Шампионът Ювентус постигна очаквана победа с 2-0 при домакинството си на Дженоа. „Бианконерите“ получиха несъществуваща дузпа в средата на първото полувреме, след като Давид Биондини събори Квадво Асамоа на границата на пеналта, но реферът прецени, че нарушението е в наказателното поле. Артуро Видал не сбърка от бялата точка и даде преднина на своя тим. В 36-ата минута Карлос Тевес сложи точка на спора, след като получи подаване от Асамоа и с хубав шут с левия крак намери мрежата на Перин.

Милан остава без победа като гост в Серия А, след като падна с 2-3 при визитата си на Парма. Пароло откри резултата за домакините в 10-ата минута, след като бе най-съобразителен след центриране на Биябяни. След невероятна грешка на Силвестре при изнасянето на топката се стигна до втори гол за Парма. Биябяни проби отдясно, намери Пароло, който подаде на Касано, който направи 2:0. Само за две минути – между 61-ата и 63-ата, „росонерите“ успяха да изравнят резултата след попадения на Матри и Силвестре, за които това са първи голове с екипа на Милан в „калчото“. „Дуковете“, обаче, грабнаха трите точки, след като в последните секунди Пароло с изстрел от фаул изненада вратаря Габриел.

Болоня – Ливорно 1-0

Киево – Фиорентина 1-2

Катания – Сасуоло 0-0