Тулуза надви Лион след тайбрек, Дани Милушев закова 7 аса

01:08, 27 окт 2013, Автор: , Преглеждания:77

Данаил МилушевОтборът на Тулуза спечели „българското“ дерби в петия кръг на френската Лига А, след като се наложи с 3-2 (25-21; 19-25; 19-25; 25-16; 15-11) гейма при визитата си на Лион.

Българският национал Данаил Милушев бе най-резултатен за победителите, приключвайки срещата с 20 точки – 11 в атака при ефективност от 26%, две блокади и цели седем аса.

За домакините либерото Теодор Салпаров не бе на ниво и завърши със само 27% добро и 20% перфектно посрещане, допускайки и три грешки. Диагоналът Владимир Николов остана на пейката и влезе в игра в четвъртата и петата част, записвайки един пункт от атака в актива си.

С три точки за Лион се отличи Божидар Славев, а Христо Тодоров се появи на терена в първия и четвъртия гейм. Над всички за тима на Силвано Пранди бе Михал Храздира с 30 пункта.

След това поражение Лион се намира на девето място със седем точки, а Тулуза е 12-и в подреждането с пет пункта.

В следващия кръг на втори ноември Теди Салпаров, Владо Николов и компания са гости на Шомон, а Дани Милушев и съотборниците му ще имат визита на Бове.