С два испански гола Челси елиминира Арсенал, Юнайтед разби Норич

23:46, 29 окт 2013, Автор: , Преглеждания:92

Хуан Мата

Отборът на Челси се класира за четвъртфиналите на Capital One Cup, след като спечели дербито срещу Арсенал с 2-0 при визитата си на „Емирейтс“.

И двамата мениджъри – Арсен Венгер на домакините и Жозе Моуриньо на гостите, стартираха мача предимно с резервни футболисти. В 25-ата минута Карл Дженкинсън направи фатална грешка, опитвайки се да върне топката с глава към вратаря Лукаш Фабиански, но испанският защитник Сесар Аспиликуета стигна пръв до кълбото и го чукна в мрежата – 1-0. В 66-ата Хуан Мата загатна за голямата си класа, разписвайки се със страхотен шут от границата на наказателното поле.

За четвъртфиналите се класира и шампионът на Англия Манчестър Юнайтед, който се наложи с 4-0 над Норич на „Олд Трафорд“. „Червените дяволи“ получиха дузпа в 19-ата минута, след като Лирой Фер събори Аднан Янузай в наказателното поле. Хавиер Ернандес не сбърка от бялата точка и даде преднина на своя тим. В 54-ата отново Чичарито се оказа в прегръдките на своите след точен удар с глава. 180 секунди преди края на мача Фил Джоунс сложи точка на спора с трето попадение за домакините, а резервата Фабио оформи крайното 4-0 в петата минута на добавеното време.

Лестър – Фулъм 4-3 (Димитър Бербатов не игра за гостите)

Бърнли – Уест Хем 0-2