Григор Димитров на осминафинал в Париж след трисетов успех!

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
19:36, 30 окт 2013, Автор: , Преглеждания:88

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърса в Париж, който е с награден фонд от € 2,646,495, след като в среща от втория кръг спечели с 6-3; 5-7; 6-2 срещу Фабио Фонини.

Мачът започна с размяна на пробиви, след което италианецът за втори път взе подаването на българина, повеждайки с 3-2. Хасковлията бързо отговори на предизвикателството и отново направи ребрейк, изравнявайки резултата за 3-3. След това Гришо спечели сервиса си, а съперника му поиска намесата на физиотерапевт. В следващия кръг Димитров направи нов решителен пробив, след което затвори без проблеми първия сет при своето подаване – 6-3.

В началото на втората част първата ни ракета за пореден път проби съперника, а след това отрази два шанса за ребрейк на Фонини и дръпна с 2-0. Италианецът, обаче, не се предаде и веднага върна пробива и дори успя да поведе с 3-2. Хасковлията изравни за 3-3, след което с поредния си брейк в мача излезе напред с 4-3. В следващия гейм, обаче, Гришо загуби подаването си на нула и равенството бе възстановено – 4-4. Това вдъхнови италианеца, който успя да спечели втория сет след нов пробив в 12-ия гейм – 7-5.

Решителната трета част започна с гейм в актива на Фонини, след което най-добрият ни тенисист направи два поредни брейка и дръпна с 4-1 в резултата. В шестия гейм българинът изостана с 0-40 при своето подаване, отрази две точки за пробив, но при третата не успя и италианецът намали на 2-4. В следващия гейм Димитров отново направи брейк и дръпна с 5-2, а след това сложи край на двубоя при свой сервис – 6-2.

С този успех Григор си върна на Фонини за загубата в началото на годината на турнира в Сидни, когато италианецът спечели с категоричното 6-3; 6-1.

Тази победа донесе на българина 34,020 евро от наградния фонд и 90 точки за ранглистата, от които ще прибави към актива си само 20, тъй като имаше да защитава общо 70 точки от миналогодишното си участие.

В осминафиналите Димитров ще спори с номер 4 в основната схема Хуан Мартин дел Потро, който се наложи доста трудно с 6-4; 7-6(3) над хърватина Марин Чилич.