Балкан спечели дербито в Самоков, Лукойл и Черно море с убедителни победи

Публикувано в: Баскетбол, България
21:38, 2 ное 2013, Автор: , Преглеждания:62

Станимир МариновОтборът на Балкан спечели дербито на третия кръг на Теси Национална Баскетболна Лига, след като се наложи с 91-82 при визитата си на Рилски спортист в „Арена Самоков“.

Момчетата на Александър Тодоров стигнаха до успеха, след като изиграха много силно първо полувреме, откъсвайки се в резултата. Домакините бяха близо до обрат след почивката, но в крайна сметка до такъв не се стигна. За първия успех на ботевградчани в НБЛ Станимир Маринов вкара 23 точки, овладя 7 борби и подаде 6 асистенции. С 19 точки и 7 борби се включи Ноа Далман, а по 14 вкараха Иван Лилов и Павел Маринов. За домакините Шон Барнет завърши с 21 точки и 7 борби, 20 плюс 12 добави Еван Равънел.

Шампионът Лукойл-Академик постигна трета поредна победа в първенството, след като се наложи със 101-74 като гост на Спартак Плевен. Аландо Тъкър наниза 26 точки за „студентите“, а по 16 добавиха Александър Янев и Дейвин Уайт. За домакините най-резултатен с 23 точки бе Джеймс Анакриън, докато с 16 се отличи Алвин Етилопи.

Черно море Порт Варна записа втора поредна победа, след като се наложи над Берое със 106-69. Симеон Илиев изигра страхотен мач и допринесе с дабъл дабъл от 26 точки и 12 борби за успеха на домакините. Джордже Тресач добави 19 точки и 5 борби. За гостите най-резултатен бе Тихомир Желев със 17 точки.