„Българският“ Амкар спря победния поход на Зенит

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
19:14, 2 ное 2013, Автор: , Преглеждания:43

Георги Пеев направи асистенция за АмкарОтборът на Амкар спря победния рейд на Зенит в руската Премиер лига, след като се добра до равенство 1-1 на стадион „Петровский“ в мач от 15-ия кръг.

Георги Пеев, Благой Георгиев и Петър Занев бяха титуляри за гостите, а Захари Сираков се появи в игра в 88-ата минута на мястото именно на Занев.

Защитникът Фибел Томас откри за тима от Перм в 26-ата минута след асистенция на Георги Пеев, а Дани изравни от спорно положение в 38-ата.

В друг мач от днес Динамо Москва надделя с 1-0 при домакинството си на Том. Единственото попадение за столичани бе автогол на Бордачьов в 42-ата минута. За гостите Живко Миланов игра цял двубой и се отличи с жълт картон в средата на първото полувреме.

След тези срещи Зенит остава начело в класирането с 36 точки, Динамо е пети с 26, Амкар е седми с 24, а Том е 13-и с девет пункта.