Реал Мадрид с инфарктна победа на „Вайекас“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:51, 2 ное 2013, Автор: , Преглеждания:58

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид записа втора поредна победа в Примера дивисион, след като се наложи с 3-2 при визитата си на Райо Вайекано в изключително оспорван мач от 12-ия кръг. По този начин момчетата на Карло Анчелоти запазиха изоставането си от шест точки от лидера Барселона.

„Белият балет“ започна силно срещата и още в третата минута Кристиано Роналдо получи топката от Лука Модрич на левия фланг, напредна скоростно и с чудесен изстрел намери мрежата на домакините – 1-0. В 28-ата Бангура центрира отлично от десния фланг и Яго Фалке засече кълбото на задната греда, но топката се удари в намиращия се в засада Джонатан Виера и страничният рефер маркира засада, отменяйки правилно гола за Райо. В 31-вата „лос меренгес“ удвоиха преднината си, след като Гарет Бейл бе намерен вдясно и центрира към Бензема, който засече топката с глава в далечния ъгъл. Малко след почивката Бейл навлезе сам в наказателното поле, където намери Кристиано Роналдо, който отблизо направи разликата класическа.

Между 52-ата и 54-ата минута съдията даде две дузпи за Райо и върна интригата в мача. Първо Пепе дръпна Виера и потърпевшият отбеляза хладнокръвно в средата на вратата за 1-2. След това резервата Хоакин Лариви разтърси лявата греда на Диего Лопес, а след отбитата топка Марсело възседна Алберто Буено. И при второто изпълнение Виера беше безупречен, като този път вкара в десния ъгъл – 2-3. В 65-ата минута Буено стреля прекрасно, Лопес закачи кълбото, което се отклони от гредата. Четири по-късно Буено се озова на дузпата, но светкавичният му изстрел облиза гредата. В 83-ата Кристиано можеше да реши всичко, но не успя да преодолее вратаря на домакините, а след това и добавката му бе блокирана.

По-рано днес Реал Сосиедад разгроми с 5:0 Осасуна като домакин Жон Ансотеги, Иниго Мартинес, Антоан Гризман, Чори Кастро и Харис Сеферович бяха точки за тима от Сан Себастиан. Гостите играха 40 минути с човек по-малко, след като в 50-ата Жордан Лотие получи червен картон.

Алмерия постигна втора победа за сезона, след като се наложи с 1:0 над Ваядолид. В 38-ата минута Сусо асистира за гола на Родри, който обаче си помогна с ръка, но съдията Мунис Фернандес зачете попадението. Гостите завърши мача с човек по-малко, след като Патрик Еберт бе изгонен в 74-ата минута за втори жълт картон.