Бивш „вълк“ спря победния поход на Рома в Серия А

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:57, 3 ное 2013, Автор: , Преглеждания:69

Алесио Черчи

Отборът на Торино спря победния поход на Рома в италианското „калчо“, след като се добра до равенство 1-1 като домакин в последната среща от 11-ия кръг. По този начин бе сложен край на серията от 10 поредни успеха на „вълците“.

Римляните откриха резултата в 28-ата минута, след като Миралем Пянич бе изведен по страхотен начин вляво, след което босненецът върна топката назад към Кевин Строотман. За холандеца не остана нищо друго освен да се разпише с техничен изстрел от десетина метра.

„Биковете“ изравниха резултата в 63-ата минута, след като Рикардо Меджорини отмъкна топката от Мехди Бенатия в наказателното поле и центрира ниско по земя към Алесио Черчи, а нападателят от малкия пеналт разстреля Морган Де Санктис – 1-1. По този начин Рома допусна първи гол във вратата си след повече от 700-минутна суша, а интересното е, че Черчи е юноша именно на столичния клуб.

Въпреки равенството, момчетата на Руди Гарсия остават на върха на класирането с 31 точки, докато Торино се намира на десета позиция с 13 пункта.