Еър Теди с фантастичен мач за Газпром, Константинов с първа победа

01:04, 3 ное 2013, Автор: , Преглеждания:54

Теодор Тодоров

Отборът на Газпром-Югра записа втора поредна загуба в руското волейболно първенство, след като отстъпи с 2-3 (19:25, 22:25, 25:22, 25:18, 8:15) гейма при визитата си на Динамо Москва в мач от втория кръг.

Центърът на националния ни отбор Теодор Тодоров изигра силен двубой и приключи срещата с 14 точки – цели девет блокади, четири атаки при ефективност от 80% и един ас. Капитанът на България Тодор Алексиев започна като титуляр, но бе заменен във втория гейм и след това влизаше като резерва. Посрещачът приключи мача с три точки – две в нападение и една на блок.

Губерния (Нижни Новгород) на треньора Пламен Константинов победи гостуващия Тюмен с 3:0 (25:16, 25:20, 25:22) в „българския“ сблъсък ма кръга. Диагоналът на гостите Николай Учиков отбеляза 13 точки – 12 в атака и една блокада.

Домакинска загуба инкасира отборът на българския треньорски тандем Николай Желязков и Георги Петров. Ярославич отстъпи пред Факел (Нови Уренгой) с 1:3 (25:22, 23:25, 15:25, 23:25).

В следващия кръг – на 27 октомври, Газпром-Югра ще има визита на Грозный, Губерния ще гостува на Белогорие, а Ярославич ще приеме Кузбас. На трети декември Тюмен ще е домакин на Факел.