ПСВ с нов неуспех, Витес удари Аякс в края

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
00:21, 3 ное 2013, Автор: , Преглеждания:60
АЗ Алкмаар излезе начело в Холандия

Отборът на ПСВ записа трети пореден мач без победа в холандската Ередивизие, след като завърши наравно 1-1 при домакинството си на Зволе в среща от 12-ия кръг.

Тимът от Айндховен откри резултата още в третата минута, след като Джефри Брума засече центриране на Стейн Схаарс. В 14-ата гостите се добраха до изравняване след попадение на Фредуа Бенсон.

Витес спечели дербито на кръга, надделявайки с 1-0 над шампиона Аякс на „Амстердам Арена“. Голът за гостите падна в последната минута и бе дело на 20-годишния грузински нападател Валери Казаишвили.

В другите два мача от днес АЗ Алкмаар се наложи с 2-0 като домакин на АДО Ден Хааг, а Твенте и НЕК Наймеген приключиха при 2-2.

След тези срещи АЗ излезе начело в класирането с 22 точки, следван от Витес с 21, Твенте с 20 и ПСВ, Аякс и Зволе с по 19.