Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
21:09, 5 ное 2013, Автор: , Преглеждания:47
Рилски спортист

снимка: rilskibasket.com

Отборът на Рилски спортист дебютира с поражение в ЕвроЧалъндж, след като загуби с 66-73 при визитата си на Солнок в мач от група H.

Момчетата на Росен Барчовски изиграха равностойна среща, но паднаха в самия край. Самоковци започнаха двубоя много силно и водеха през по-голямата част от него, но домакините от Унгария взеха победата след чудесни последни минути.

Най-резултатни за българския отбор с по 15 точки бяха Шон Барнет (8 борби) и Корин Хенри, а Евън Равънел добави 14.

За Солнок Уили Уорън наниза 20 точки и добави 7 борби и 5 асистенции, а с 16 точки и 8 борби се включи Томислав Ивосев.

В следващия кръг от турнира Рилски спортист посреща Цмоки Минск в Самоков. Беларуският представител падна със 79-83 от БК Муреш в първия си мач.