Юве и Реал с миролюбиво реми, Копенхаген изненада Галатасарай

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Турция, Футбол Свят
23:46, 5 ное 2013, Автор: , Преглеждания:58

Ювентус и Реал не се победиха

Отборите на Ювентус и Реал Мадрид завършиха наравно 2-2 в супердербито на група Б на Шампионската лига. Срещата се игра на „Ювентус Арена“ в Торино, а с този хикс испанците си осигуриха място в осминафиналната фаза.

Гостите можеха да поведат в резултата в десетата минута след добра контраатака, при която Роналдо опита силен диагонален изстрел по земя, но кълбото мина на сантиметри от целта. Три по-късно Бейл проби отляво и можеше да се разпише от малък ъгъл, но Буфон спаси силния му удар. В 17-ата Погба центрира фалцово и Пепе за малко щеше да си отбележи автогол, но Касияс демонстрира страхотен рефлекс и изби.

Десетина минути след това „старата госпожа“ стигна до най-добрия си шанс, след като Тевес сложи топката на главата на Маркизио, който стреля отлично, но Касияс спаси по невероятен начин с крак. В 39-ата Видал пробва далечен шут, но испанският страж бе на мястото си. Малко след това Хауърд Уеб даде дузпа за Юве, след като Варан препъна Погба в наказателното поле. Видал бе безмилостен от бялата точка и с бомбен шут прати топката в горния ляв ъгъл на Касияс.

Седем минути след почивката Реал успя да възстанови статуквото, след като организира перфектна контра. Бензема подаде вляво към Роналдо, който с чудесен шут не остави шанс на Буфон – 1-1. В 56-ата минута снаряд на Чаби Алонсо разтресе напречната греда на домакинската врата, а секунди по-късно Тевес от няколко метра шутира в Касияс. Четири по-късно хубава атака на мадридчани завърши с пас на Роналдо към Бейл, който се справи с двама защитници и с техничен изстрел реализира за 2-1. В 65-ата минута Касерес центрира отлично от десния фланг и Йоренте с удар с глава матира защитата на Реал – 2-2. В 68-ата Бензема можеше да върне аванса на гостите, но от чиста позиция стреля в аут. До края Тевес и Куалярела шутираха много опасно, но Касияс бе на мястото си и не допусна нов гол.

В другата среща от групата Копенхаген записа първи успех в Шампионската лига, след като се наложи с 1-0 над Галатасарай на „Паркен“. Домакините поведоха още в шестата минута, след като Гисласон бе намерен по десния фланг и центрира остро по земя към малкия пеналт, където Браатен бе оставен без пазач и технично реализира с пета за 1-0.

След четвъртия кръг Реал вече има 10 точки и мисли за следващата фаза. Галатасарай остава на втора позиция с четири пункта, с колкото вече е и Копенхаген. Ювентус е на дъното с три точки.