Барселона на осминафинал след лесна победа над Милан

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:39, 6 ное 2013, Автор: , Преглеждания:50

Лионел Меси

Отборът на Барселона спечели голямото дерби в група H на Шампионската лига, след като надигра с 3-1 тима на Милан на „Ноу Камп“. По този начин каталунците си осигуриха участие в осминафиналите на надпреварата.

Мачът започна очаквано с домакински натиск, но в първите двайсетина минути гостите не допускаха сериозни опасности пред вратата си. В 21-ата остро центриране от левия фланг стигна до Алексис Санчес, но чилиецът не успя да засече топката от два метра. Секунди след това Абиати щеше да направи уникална глупост при изпълнение на аут, след като нацели Санчес по главата, но кълбото излезе в аут. Домакините получиха дузпа след половин час игра, след като Неймар бе задържан от Абате в наказателното поле. Меси застана зад топката и с мощен шут в средата на вратата откри резултата.

Пет минути преди почивката каталун ците удвоиха преднината си, след като Шави центрира отлично от свободен удар от левия фланг и Серхи Бускетс се разписа с изстрел с глава. При тази ситуация останаха съмнения за засада на голмайстора. В последната минута на първото полувреме „росонерите“ намалиха пасива си след автогол на Жерард Пике. Кака направи чудесен рейд отляво и пробва подаване по земя от аутлинията, но топката се удари в испанския защитник и попадна в мрежата на Валдес.

След почивката в игра за Милан се появи Марио Балотели, който коренно промени облика на тима си. В 49-ата минута нападателят проби сам и стреля от малък ъгъл, но в ръцете на Валдес. Малко след това Меси вкара нов гол, но бе в положение на засада и страничният рефер вдигна флага. В 58-ата Иниеста шутира много мощно, но Абиати изби в корнер. В 73-ата минута Неймар мина през цялата защита на Милан, но не можа да стреля по най-добрия начин, пращайки топката в аут.

Минута по-късно Барселона организира чудесна атака и Меси изведе Санчес в чиста позиция, но чилиецът направи фрапантен пропуск, а Абиати се отличи със страхотно спасяване. В 82-ата домакините сложиха точка на спора със страхотен гол. Меси направи прекрасно двойно подаване с Фабрегас и проби през центъра на защитата, за да прехвърли елегантно Абиати за крайното 3-1.

В другия мач от групата Аякс се наложи с минималното 1-0 над Селтик на „Амстердам Арена“. Единственото попадение в срещата падна шест минути след почивката. Шьоне направи страхотно двойно със Сереро, който му върна кълбото с пета, след което датчанинът реализира елегантно за 1-0.

След четвъртия кръг тимът на Барселона е на първа позиция с 10 точки, следван от Милан с пет, Аякс с четири и Селтик с три.