ПСЖ се издъни срещу Андерлехт, Олимпиакос би Бенфика

Публикувано в: Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:24, 6 ное 2013, Автор: , Преглеждания:36

ПСЖ

Отборът на ПСЖ записа първа грешна стъпка в група Ц на Шампионската лига, след като завърши наравно 1-1 при домакинството си на слабака Андерлехт. Въпреки ремито на „Парк де Пренс, момчетата на Лоран Блан се класираха за следващата фаза.

Белгийците изненадващо откриха резултата в средата на второто полувреме, след като при една отлична атака отляво Клещан подаде към точката на дузпата, откъдето Де Зеув засече кълбото и даде преднина на своя тим. Само 120 секунди по-късно Матуйди бе изведен прекрасно сам срещу вратаря, след което намери Ибрахимович, а шведът улучи страничната греда. Златан, обаче, догони топката и вкара отблизо за 1-1.

В другата среща Олимпиакос направи важна крачка към осминафиналите, след като надигра с 1-0 тима на Бенфика на „Йоргос Караискакис“. Домакините откриха резултата в 13-ата минута, след като Холебас центрира от корнер от десния фланг и Манолас с прекрасен удар с глава намери мрежата на португалците.

След четвъртия кръг ПСЖ е на първа позиция с 10 точки. Олимпиакос е на втора позиция със седем, Бенфика има четири, а Андерлехт е с един пункт.