Славия и Литекс направиха обрат и докосват четвъртфиналите за Купата

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България
16:46, 6 ное 2013, Автор: , Преглеждания:65

Купа на България

Отборите на Славия и Литекс направиха решителни крачки към осминафиналите на турнира за Купата на България, след като постигнаха победи като гости.

Славия надделя след обрат при визитата си на Локомотив София с 2-1. Домакините поведоха още в седмата минута, след като Марко Ранджелович центрира от десния фланг към непокрития Сота и испанецът безпроблемно реализира за 1-0. В края на първата част Маркиньос пропусна да удвои преднината на „железничарите“, стреляйки неточно с глава.

В 53-ата минута Чавдар Янков центрира от фаул и младокът Стефан Велков засече топката с глава за 1-1. Осем минути преди края на мача Да Силва подаде към Шалаев, който продължи към Курдов, а нападателят стреля от въздуха и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Митрев, носейки успеха на „белите“.

Литекс се наложи неочаквано трудно с 2-1 като гост на аматьорския Созопол. Златомир Загорчич заложи на много експериментален състав и това позволи на домакините сензационно да поведат в резултата в 11-ата минута с гол на Станимир Баев. В 22-ата Петър Златинов центрира от корнер и Васил Божиков бе точен с глава. В 77-ата минута Миро Манолов даде добър пас към Сашо Цветков, който реализира второто попадение за ловчанлии.