Атлетико смачка Аустрия и записа рекорд в Шампионската лига

Публикувано в: Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:22, 7 ное 2013, Автор: , Преглеждания:56

Атлетико разби АустрияОтборът на Атлетико Мадрид се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като разгроми Аустрия Виена с 4-0 на „Висенте Калдерон“ в мач от група G.

Испанците откриха резултата в 11-ата минута, след като при едно меле след центриране от корнер най-съобразителен се оказа Миранда, който отбеляза със силен шут от седем метра. В 25-ата Диего Коща центрира от десния фланг и Раул Гарсия с удар с глава удвои аванса на „дюшекчиите“.

В края на първото полувреме Адриан бе намерен на точката на дузпата, но изстрелът му бе много слаб и вратарят Линднер успя да избие, след което Филипе Луис реализира отблизо за 3-0. В 75-ата минута Диего Коща пропусна дузпа, но седем след това той се реваншира и се разписа с шут от границата на наказателното поле.

С този успех Атлетико постави нов рекорд в историята си, постигайки за първи път четири поредни победи в Шампионската лига. Мадридчани са твърдо на първа позиция с 12 точки и мислят вече за следващата фаза. Аустрия е на дъното с един пункт.