Ливърпул смачка Бербо и Фулъм, УБА изпусна Челси като гост

19:11, 9 ное 2013, Автор: , Преглеждания:58

Луис Суарес

Отборът на Ливърпул излезе на второ място в Премиършип, след като смачка с 4-0 тима на Фулъм на „Анфийлд“ в среща от 11-ия кръг. За гостите българският нападател Димитър Бербатов започна титуляр, но бе заменен малко преди края от Йоргос Карагунис.

„Мърсисайдци“ поведоха в резултата в средата на първото полувреме, след като при едно меле Фернандо Аморебиета си отбеляза автогол. В 26-ата минута Стивън Джерард изпълни корнер и Мартин Шкъртел с удар с глава удвои аванса на „червените“. Десет по-късно Джордан Хендерсън даде хубав извеждащ пас към Луис Суарес, който елегантно реализира за 3-0. Десетина минути след почивката Стиви Джи намери Суарес на чиста позиция, а уругвайският нападател не пропусна да се разпише за 4-0.

Отборът на Уест Бромич изненадващо завърши наравно 2-2 при визитата си на Челси на „Стамфорд Бридж“. Момчетата на Жозе Моуриньо откриха резултата в края на първата част, след като Еден Азар шутира диагонално по земя, а вратарят Мейхил успя да избие с мъка топката. Самуел Ето’О обаче се възползва от засуетяване на защитник на гостите и отблизо вкара за 1-0. Десетина минути след почивката Лонг нацели страничната греда, засичайки с глава центриране на Амалфитано.

В 61-ата УБА изпълни корнер от десния фланг и топката бе изстреляна с глава от МакОли, но улучи напречната греда, след което Лонг се пребори с Тери и с нов удар с глава изравни резултата. Седем по-късно Иванович загуби кълбото в половината на гостите, след което Сененьон даде начало на контраатака. Бенинецът направи двойно с Риджуел, и след това се разписа с изстрел по земя от границата на пеналта. В шестата минута на добавеното време Челси получи дузпа, която Азар превърна в гол и спаси тима си от поражение.

Кристъл Палас – Евертън 0-0

Саутхемптън – Хъл Сити 4-1

Астън Вила – Кардиф 2-0 (Александър Тонев изигра цял мач за домакините)