Ибрахимович поведе ПСЖ към нова победа

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
23:08, 9 ное 2013, Автор: , Преглеждания:56

Златан Ибрахимович

Златан Ибрахимович отново бе герой за ПСЖ, след като реализира хеттрик при победата с 3-1 над гостуващия Ница в мач от 13-ия кръг на френската Лига 1.

Тимът на Лоран Блан започна много активно срещата. Ибрахимович нацели греда, а след това попадения на Единсон Кавани и на шведа бяха отменени заради засади. Шест минути преди почивката парижани заслужено поведоха. Грегори ван дер Викл центрира от дясно към далечната греда и Ибра засече с десния крак за 1:0.

В 57-ата минута домакините удвоиха от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Лукас Веронезе срещу Кавани. Ница не се предаде и скоро стигна до попадение. В 70-ата минута Кристиан Брюлс центрира от ляво в наказателното поле и топката стигна до далечната греда, където непокритият Неманя Пейчинович я засече в мрежата за 1:2. Само шест минути по-късно Ибрахимович реши всичко с третото си попадение, след като засече с глава центриране от дясно на резервата Лукас.

Вторият в класирането тим на Лил направи грешна стъпка, след като изненадващо завърши 0-0 като гост на Гинган. По този начин „песовете“ вече изостават на четири точки от лидера ПСЖ, който има 31 пункта в своя актив.