ПСВ падна от средняк, Аякс с класика

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
22:44, 10 ное 2013, Автор: , Преглеждания:57

Квакман вкара двата гола за НАКОтборът на ПСВ продължава със слабото си представяне в Ередивизие, след като днес претърпя загуба с 1-2 при визитата си на НАК Бреда в мач от 13-ия кръг.

Тимът от Айндховен поведе в резултата в края на първото полувреме след гол на Юрген Локадия. След почивката домакините направиха пълен обрат, а с две попадения се отчете 30-годишният защитник Кийс Квакман.

Аякс постигна класически успех с 3-0 при визитата си на НЕК Наймеген. Сим де Йонг вкара два гола за победата на шампионите, а между неговите голове се разписа и датският бранител Николай Бойлесен.

В другите два мача нямаше победител, след като Зволе и Твенте завършиха при 1-1, Фейенорд и АЗ Алкммар приключиха при 2-2.

В класирането начело е Витес с 24 точки, АЗ има 23, а Аякс и Грьонинген са с по 22.