Щутгарт спечели във Фрайбург, Майнц излъга Айнтрахт в края

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
21:05, 10 ное 2013, Автор: , Преглеждания:67

Тимо Вернер

Отборът на Щутгарт сложи край на серията си от четири мача без победа в Бундеслигата, след като надделя с 3-1 при визитата си на Фрайбург в последния мач от 12-ия кръг.

Швабите решиха всичко с два бързи гола за една минута между деветата и десетата. Първо Ведад Ибишевич се разписа след асистенция на Кристиан Гентнер, а секунди след това босненецът намери Тимо Вернер при една бърза контраатака и халфът вкара за 2-0. В 78-ата минута Майк Ханке намали пасива на домакините, но четири по-късно Вернер реализира второто си попадение за крайното 4-1.

В другия неделен двубой Майнц се наложи с минималното 1-0 при домакинството си на Айнтрахт Франкфурт. Единственото попадение в мача отбеляза Ерик-Максим Чупо-Мотинг, който в 88-ата минута засече с глава отлично центриране на Зденек Поспех.

След тези срещи Щутгарт и Майнц са осми и девети с по 16 точки, Айнтрахт е десети с 10 пункта, докато Фрайбург е 16-и с осем.