Лудогорец обърна Берое в изключително нервен мач за Купата

Публикувано в: Берое, Избрано, Лудогорец, Футбол България
19:55, 14 ное 2013, Автор: , Преглеждания:75

Лудогорец

Шампионът Лудогорец надигра много трудно с 2-1 като домакин носителя на трофея Берое в първия осминафинален мач между двата отбора. По този начин реваншът в Стара Загора се очертава да бъде изключително интересен.

Срещата започна с леко надмощие на разградчани, а първата сериозна опасност дойде в 19-ата минута, когато Дани Абало качи топката на главата на Роман Безяк, но изстрелът на словенеца бе спасен от Караджов. В средата на първата част старозагорци стигнаха до откриване на резултата, след като при един корнер Иво Иванов засече топката с глава, а вратарят Чворович изби топката зад голлинията. Последва и добавка на защитника и кълбото се озова в мрежата. Страничният рефер вдигна флага – незнайно защо, но Александър Костадинов правилно посочи центъра.

В 33-ата минута Марселиньо даде чудесен пас към Безяк, който овладя топката, но ударът му с левия крак мина на сантиметри от страничния стълб. В добавеното време на първото полувреме Козмин Моци изравни резултата, реализирайки с удар с глава след изпълнение на корнер. Интересното е, че попадението падна в четвъртата минута след изтичане на редовните 45, което вбеси наставника на гостите Петър Хубчев, който след последния съдийски сигнал бе пратен на трибуните. Реферът Костадинов бе обявил две минути добавено време, но след дългото лежане на Георги Андонов удължи полувремето.

Малко след почивката Безяк имаше шанс да донесе пълен обрат на Лудогорец, но изстрелът му бе отразен от Караджов. В 51-ата минута се получи меле между футболистите на двата тима след изключително груб фаул на Моци срещу Андонов, но в крайна сметка само румънец бе декориран в жълто. В 60-ата минита Михаил Александров получи топката в наказателното поле, освободи се от защитник на Берое и с удар по диагонала с десния крак намери мрежата на гостите – 2-1. В 75-ата гостите останаха с 10 души, след като Пламен Крумов извърши грубо нарушение без топка срещу Златински и съвсем заслужено получи червен картон. До края нови голове не паднаха и резултатът се запази.