Голдън Стейт и Хюстън с инфарктни победи в НБА

Публикувано в: Баскетбол, НБА
11:50, 15 ное 2013, Автор: , Преглеждания:43

Андре ИгуодалаОтборът на Голдън Стейт Уориърс записа драматична победа със 116:115 над Оклахома Сити Тъндър в мач от редовния сезон на НБА. Андре Игуодала вкара решаващият кош за „Войните“ с точна стрелба със сирената.

През първото полувреме зрителите в „Оръкал Арена“ видяха невероятно атрактивна игра, а двата отбора отбелязаха общо 15 тройки. Равностойната игра очаквано доведе до равенство на полувремето при зашеметяващите 62:62. Нивото на игра не спадна и след почивката, а силна поредица от 11:4 за домакините позволи на Къри и компания да поемат водачеството при 93:82 1:10 преди края на третата част, а 7:15 преди края на мача – 106:92. От там нататък обаче Сефалоша и Ибака върнаха „гръмотевиците“ в мача и последните секунди бяха изключителни.

4 секунди преди края Дюрант намери Уестбруук, който вкара изключителна тройка на 10 метра от коша и даде аванс на Оклахома при 114:115 – таймаут за Голдън Стейт при оставащи 2.3 секунди. Тристън Томпсън вкара топката отстрани и след добро движение в атака Игуодала успя да се освободи от Реджи Джаксън и Кевин Дюрант, а от ъгъла успя да вкара със сирената – 116:115 и уникална победа за домакините.

Дюрант имаше лош ден в стелбата (5-13), но завърши с 20 точки, 8 асистенции и 7 борби. Ръсел Уестбруук беше най-резултатен в срещата с 31 точки, а към тях добави 9 борби и 5 асистенции. Дабъл-дабъл записа Ибака – 27 точки и 13 борби. За победителите героят Игуодала се отчете с 14 точки и 9 асистенции, а с по 27 и 22 се отчетоха съответно Къри и Клей Томпсън.

В другата среща от тази нощ Ню Йорк Никс допусна загуба у дома от Хюстън Рокетс със 109:106. В края на мача тройка на Кармело Антъни, която изравняваше резултата не беше зачетена, като той вкара и двата фаула – 107:106, но Никс така и не успя да обърне в оставащите 5 секунди.

Звездата на Никс завърши с рекордните за сезона 45 точки, но и това не помогна на домакините. Хардън се отчете с 36 точки и 9 борби. Лин отново беше силен от пейката и финишира с 21. Хауърд пък имаше тежка вечер и приключи срещата с едва 7 точки и цели 5 грешки.