Младежите с драматично поражение от Дания в Стара Загора

Публикувано в: Избрано, Футбол България
20:27, 15 ное 2013, Автор: , Преглеждания:49

Младежите загубиха от Дания

Младежкият национален отбор на България загуби шансовете си за класиране на Евро 2015, след като претърпя драматично поражение с 2-3 при домакинството си на Дания в двубой от група 2, игран на стадион „Берое“ в Стара Загора.

Срещата започна със закъснение от няколко минути заради проблем с една от мрежите на двете врати. Мачът тръгна лошо за „лъвчетата“, след като още в осмата минута Поулсен бе изведен зад защитата ни и с техничен изстрел реализира за 1-0. Четири по-късно Славчев центрира в наказателното поле на гостите и Велков стреля с глава, но нацели напречната греда.

В 19-ата минута Йорданов успя да изравни резултата след силен изстрел от фаул и рикошет в датската стена, който не позволи на стража на гостите да се намеси по най-добрия начин. Седем по-късно Кирилов намери Колев на чиста позиция, но нападателят не успя да преодолее вратаря Йенсен. След изпълнението на корнера Гамаков засече топката с глава и донесе пълен обрат на „трикольорите“.

Второто полувреме на двубоя също се забави и започна с 15-минутно закъснение заради проблеми с осветлението на стадион „Берое“. В 48-ата минута Томсен отправи бомбен удар, който разтресе сглобката на двете греди. Пет след това Вещергаард засече центриране на Хьойберг от фаул и доведе нещата до 2-2.

В 78-ата минута Асен Георгиев шутира мощно от движение от точката на дузпата след центриране от корнер, но кълбото попадна в напречната греда. Четири след това Йорданов подаде превъзходно към Славчев, който стреля към далечния ъгъл на Йенсен, но топката мина на половин метър от вратата. В 87-ата Поулсен се измъкна зад гърба да защитата на България, напредна и влезе в наказателното поле, и с прецизен удар преодоля неориентирания Китанов.

След това поражение „лъвчетата“ се смъкнаха на четвърто място в класирането с осем точки, докато Дания излезе на първа позиция с актив от 14 пункта.