Италия и Германия с равенство в Милано

Публикувано в: Германия, Италия, Футбол Свят
00:31, 16 ное 2013, Автор: , Преглеждания:48

Германия

Отборите на Италия и Германия завършиха наравно 1-1 в най-интересната контролна среща тази вечер, играна на „Джузепе Меаца“ в Милано.

Защитникът на Борусия Дортмунд Матс Хумелс се възползва с грешка в защитата на домакините и с удар с глава прати топката неспасяемо в горния ъгъл на Буфон още в 8-ата минута. Сами Кедира разтресе горната греда по-късно в срещата, след което Бенедикт Хьоведес за малко не повтори изпълнението на Хумелс.

Все пак, в 28-ата минута Игнацио Абате размени пасове с Леонардо Бонучи и излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, след което с левия крак прати топката в далечната страна за 1:1. Андре Шюрле обаче можеше моментално да върне предимството в резултата на Германия, но и негов изстрел се отклони в гредата секунди по-късно.

В заключителните секунди на мача пък Хьоведес нацели десния страничен стълб, а Марко Ройс и Ларс Бендер си попречиха комично да вкарат при добавката на празна врата.