Гана се класира за Мондиал 2014

Публикувано в: Футбол Свят
20:55, 19 ное 2013, Автор: , Преглеждания:57

Гана се класира за СветовнотоОтборът на Гана стана четвъртият отбор от Африка, който се класира за Мондиал 2014. „Черните звезди“ загубиха с 1:2 при гостуването си на Египет във втория мач от баражите, но след убедителната си победа с 6:1 в първия двубой взеха визи за Бразилия.

Резултатът бе открит от домакините в 24-ата минута, когато вратарят на ганайците не се намеси добре при едно центриране от фаул и Амр Заки се възползва от грешката му, за да вкара за 1-0.

Шест минути преди края на срещата „фараоните“ удвоиха аванса си, след като Гедо се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на Гана и хладнокръвно реализира.

В предпоследната минута гостите успяха да намалят, след катоАсамоа Гиан намери Кевин-Принс Боатенг и играчът на Шалке 04 се разписа без особени трудности.

Гана се присъединява към Кот д’Ивоар, Нигерия и Камерун, които ще играят на Световното.