Феноменален Роналдо спечели дуела с Ибра в уникално футболно шоу

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
00:15, 20 ное 2013, Автор: , Преглеждания:136

Кристиано Роналдо

Отборът на Португалия се класира за Мондиал 2014, след като записа втори успех срещу Швеция, този с 3-2 на „Френдс Арена“ в Стокхолм. Първата среща бе приключила при 1-0 в полза на иберийците.

Първото полувреме на двубоя не бе особено интересно и завърши без голове, като за гостите Кристиано Роналдо и Уго Алмейда имаха добри възможности, но стреляха неточно. През втората част Кристиано Роналдо и Златан Ибрахимович бяха във вихъра си и вкараха цели пет попадения.

Първо Роналдо откри резултата пет минути след почивката, след като получи страхотен пас от Жоао Моутиньо и с чудесен изстрел матира Исаксон. В 68-ата „тре крунур“ изравни, след като Ибрахимович надскочи Бруно Алвеш при изпълнение на корнер и с удар с глава прати топката в мрежата на Руй Патрисио.

Четири минути по-късно Ибра отправи бомбен изстрел от пряк свободен удар, носейки пълен обрат на скандинавците. Отговорът на Португалия не закъсня и в 77-ата Роналдо изравни резултата. Нападателят на Реал Мадрид получи прекрасно подаване от Алмейда и с много точен шут от малък ъгъл намери мрежата на домакините.

Само 120 секунди по-късно гостите организира нова контра, а Моутиньо се отличи с втора асистенция, подавайки към Роналдо, който оформи своя хеттрик за крайното 3-2.