Леверкузен си тръгна с трите точки от Берлин (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:32, 23 ное 2013, Автор: , Преглеждания:30

Щефан КийслингОтборът на Леверкузен се изкачи на второ място в Бундеслигата, след като надделя с минималното 1-0 при визитата си на Херта Берлин в двубой от 13-ия кръг.

Единственото попадение на „Олимпиящадион“ реализира Щефан Кийслинг в 28-ата минута. Гостите организираха чудесна многоходова атака и Йенс Хегелер подаде вдясно към Кийслинг, който с много техничен изстрел преодоля вратаря Крафт.

В друга интересна среща от днес Айнтрахт Франкфурт и Шалке завършиха наравно 3-3. Гостите поведоха с автогол на Йоханес Флум в 14-ата минута, а четири след това Жоел Матип удвои преднината на „кралскосините“. След почивката домакините направиха неочакван обрат, вкарвайки три попадения. Флум се реваншира и намали резултата в 56-ата минута, а Хоселу с два гола в 61-ата и 68-ата минута донесе преднина на Айнтрахт. В 86-ата минута Хьоведес оформи крайното 3-3.

Нюрнберг – Волфсбург 1-1

Аугсбург – Хофенхайм 2-0

Айнтрахт Брауншвайг – Фрайбург 0-1