Лукойл с нов успех в НБЛ, Черно море и Балкан също с победи

Публикувано в: Баскетбол, България
22:42, 23 ное 2013, Автор: , Преглеждания:53

Юре ЛаличШампионът Лукойл-Академик продължава възходящата линия в своето представяне, след като тази вечер спечели без особени трудности визитата си на Берое с 82:61 в мач от шестия кръг на Теси-НБЛ.

От самото начало „студентите“ показаха добра форма и в първата четвърт отнесоха своя съперник, ограничавайки го едва до 14 точки. Гостите поведоха с 10 точки, а въпреки лекото разконцентриране във втората четвърт шампионите се оттеглиха на почивка с 12 точки аванс при 43:31. Краят на мача настъпи в третата четвърт, в която домакините нямаха отговор на силната защита на възпитаниците на Димитрис Галанис и вкараха едва 10 точки срещу цели 23 за Лукойл

Юре Лалич беше най-резултатен за гостите със 17 точки, а само една по-малко вкара Аландо Тъкър, който остана само на една борба от дабъл-дабъл. Киърън Ачара и Димитрис Вергинис добавиха съответно 14 и 12 точки, а за Берое най-много реализира Милчо Борисов – 20.

Черно море Порт Варна продължи страхотната си серия след успех със 80-78 при гостуването на Рилски спортист. Милян Пупович изигра нов много силен мач и завърши с 26 точки и 15 борби за победителите. Асен Великов се включи със 17 и 8 асистенции, а 12 вкара Николай Стоянов. За домакините Йордан Бозов завърши с 16 точки, а 14 добави Шон Барнет.

Балкан записа първата си домакинска победа за новия сезон, след надви с 83-74 тима на Спартак Плевен. Ноа Далман завърши със сериозен дабъл дабъл от 21 точки и 18 борби за ботевградчани, а Иван Лилов вкара 17 точки. За гостите Веселин Георгиев имаше 23 точки и 6 борби, а с 16 приключи Алвин Етилопи.