Пирин срази Любимец в Гоце Делчев

Публикувано в: Футбол България
16:33, 23 ное 2013, Автор: , Преглеждания:88

Пирин Гоце ДелчевОтборът на Пирин Гоце Делчев спечели „опашкарското“ дерби на 18-ия кръг на А група, след като разби с 5-2 като домакин тима на Любимец.

Още в 27-та секунда на мача Иван Вълчанов откри резултата в полза на гостите. Домакините изпълниха център, топката веднага бе овладяна от съперника, след центриране и рикошет тя стигна до Вълчанов, който от 7-8 метра реализира за 1:0. В 35-ата минута Петър Лазаров центрира от фаул, Веско Марчев се извиси и стреля с глава за 1-1. Малко преди почивката Любомир Гуцев игра с глава след центриране в пеналта на гостите, топката се отклони в гредата, а след това влезе в мрежата на Рашков за 2:1.

В средата на второто полувреме Иван Вълчанов засече с глава центриране от корнер и прати топйата в долния ляв ъгъл на Абди Абдиков за 2:2. В 75-ата минута Веско Марчев с чудесен далечен изстрел върна преднината на неврокопчани, а две по-късно Лазаров бе изведен сам срещу Рашков и реализира за 4-2. В 82-ата минута Боби Хазуров бе най-съсредоточен при едно меле и отбеляза петото попадение за Пирин.

След този успех момчетата на Костадин Ангелов вече имат 12 точки и се изкачиха на 13-о място в класирането, докато Любимец остава 11-и със 17 пункта.